Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


groszekwiekszy

offlinegroszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
38090 odwiedzin | wpisów: 79, komentarzy: 386, obserwuje: 63
 

Czekamy na okna bramę i drzwi:) tynkowanie otworu

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak w tytule, czekamy na stolarkę okienną i dzwi wjściowe i garażowe, jeszcze ok 2 tygodni. Musimy otynkować wewnętrzną stronę wokół otworu do drzwi garażowych przed ich założeniem- tak życzy sobie montażysta.... Czy ktoś z Was robił to samodzielnie??? Czy do takich "drobnych tematów" wzywaliście ekipę od tynków? U na to będzie ok 3m2, więc moze damy radę sami....


Komentarze (5)
autor:dirkbud  dodano: 2017-01-29 | 21:58:34
I nas jeszcze przed montażem bramy ale czy do montazu okien też musicie otynkować otwory? Będziecie mieć tzw. ciepły montaż ?
Odpowiedź do dirkbud
autor:groszekwiekszy  dodano: 2017-01-30 | 12:33:29
Nie robimy ciepłego montażu- okien nie musimy otynkować. A do bramy garażowej tylko wewnętrzną ścianę wokół otworu do drzwi garażowych- nie tynkujemy samego otworu:)
autor:malgo.selene  dodano: 2017-01-30 | 07:44:49
My poprosiliśmy o taką robótkę tynkarza który jest umówiony do tynkowania reszty domu w późniejszym terminie. Zgodził się bez problemu zrobić ręcznie (w domu będą maszynowe). Sami nie chcieliśmy robić, bo do montażu bramy powinno być idealnie prosto...a my dopiero byśmy się uczyli :)
Odpowiedź do malgo.selene
autor:groszekwiekszy  dodano: 2017-01-30 | 12:36:14
tak też pewnie zrobimy, zadzwonimy do Pana Od Tynków:) - umówieni jesteśmy na kwiecień, wiec może zgodzi się na taką małą robotę:)
autor:zet173  dodano: 2017-01-31 | 11:40:48
nam tez nakazali otynkowac i pan z ktorym umowilismy sie na tynki przyjechal i zrobil to sam a pozniej po tynkach w calym domu rozliczylismy sie i za ta prace. chociaz mysle ze sami tez dacie rade. w koncu to tylko kawalek a jak cos nie wyjdzie to nikt wam w garazu nie bedzie scian z poziomica mierzyl ;-)

Okna zamówione!!!

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

I nareszcie udało się zdecydować i zamówić okna: Krispol FEN 76 5S na zewnątrz dąb naturalny a wewnątrz jednak białe, mimo wielu podpowiedzi za a raczej przeciw:) W dalszej części posta się wytłumaczę... 3 szyby 5cio komorowe, profil Salamander, okucia Winkhaus, ciepła ramka międzyszybowa, klamka Luksemburg, listwa podparapetowa. Cenę mocno zwiększyła nam potrzeba "poczucia bezpieczeństwa" czyli zwiększona klasa bezpieczeństwa w szybach i okuciach. A wracając do BIELI wewnątrz... decyzja nie była łatwa, ale co przeważyło:

- mamy w planie wykończyć wnętrza w kolorystyce jasnej, biel, szarość i jasne drewno (podłoga i drzwi wewn.) obawiałam sie że ilość odcieni drewna moze być już zbyt kłopotliwa do dopasowania, a biel będzie uniwersalna

- w obecnym mieszkaniu mamy okna drewniane, nie pcv i choć początkowo byłam nimi zachwycona teraz już mi się opatrzyły i potrzebuję odmiany

- budujemy pod lasem więc potrzebujemy rozjaśnić maksymalnie wnętrza by nie było niepotrzebnie zaciemniających elementów.

I jeszcze jedno małe dziwactwo w naszych oknach to fixy w ramie, mamy w sumie trzy: jeden całkowity zwykły fix- szer 120 wys 150 jako drugie okno w kuchni, pozostałe dwa fixy są w salonie - jeden to boczne okno szer. 210 wys 150

blog budowlany - mojabudowa.pl

a drugie tarasowe coś takiego

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (6)
autor:dubi1985  dodano: 2017-01-02 | 12:46:58
gratuluję :-) jesteśmy na podobnym etpaie, okna zamówione, to kuchenne jaki ma rozmiar ze zdjecia? u nas coś podobnego ;-)
Odpowiedź do dubi1985
autor:groszekwiekszy  dodano: 2017-01-02 | 18:26:16
Okna w moim wpisie są tylko poglądowe- wybrałam takie, które wyglądają jak nasze przyszłe okna, nie wiem jakiej wielkości jest to na zdjęciu niestety... To podwójne będzie w salonie. Pozdrawiam i życzę szybkich postępów:-)
autor:na-ksiezycowej  dodano: 2017-01-02 | 13:11:13
Gratuluję! Co do fixów to zdecydowaliście się na te rozwiązanie ze względu na cenę czy dlatego, że bardziej się Wam podobają? Mój kuzyn w jednym pomieszczeniu ma dwa okna szklone w ramie i obok normalne otwierane i po tym jak zobaczyłam to u niego, to oboje podjeliśmy decyzję, że jak fixy to tylko i wyłącznie szklone w skrzydle. Widzieliście na żywo te połączenie fixów i skrzydła? Co do koloru mam nadzieję, że biały okaże się trafnym wyborem u Was i u mnie :) Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź do na-ksiezycowej
autor:groszekwiekszy  dodano: 2017-01-02 | 18:33:10
Jeśli chodzi o fixy w ramie to decyzja taka żeby wpuścić do salonu więcej światła, poza tym są cieplejsze niż te w skrzydle. Różnica w cenie była niewielka, ale przy naszych dodatkowych okuciach już różnica większa, a fix w ramie to brak okuć- również bezpieczniej. Widzieliśmy taki fix w salonie w którym zanawialismy okna i wyglądało to w porządku. A BIAŁE muszą być piękne:-)
autor:naszpelikan  dodano: 2017-01-10 | 12:11:35
Wydaje mi się, że biały w środku jest dobrym wyborem. Nasz dom kupiliśmy z już wprawionymi oknami więc przynajmniej to z głowy ;)
autor:kamiola  dodano: 2017-01-29 | 21:40:17
hej. nasz groszek tez ma białe okna w środku rowniez mieszkamy pod lasem i na biale okna zdecydowalismy sie rowniez ze wzgledu na wiele mniejszą cenę. Za kolor w środku doplacilibyśmy naprawdę dużo pieniazkow. Białe nam sie podobaja a aoszczędzone pieniadze inwestujemy w kolejne etapy:) na zewnątrz mamy rowniez dąb, złoty dąb