Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


groszekwiekszy

offlinegroszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
38090 odwiedzin | wpisów: 79, komentarzy: 386, obserwuje: 63

W środku tynki się kończą a wokół zaczynamy ogród:

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Panowie walczą z tynkami a ja w dniu wczorajszym- niedzeiela -niestety przewaliłam 2,5 tony kamieni pod choinki:) brawo ja! dumna jestem z siebie i dziś również z męża swego z którym "zakładaliśmy" trawnik.... Tydzień temu nawoziłam, później grabienie, dzis sianie i wałowanie.... kupa roboty,oby efekt był... szału się nie spodziewamy, bo idealnie gładka powierzchnia nie wyszła, chodziło tylko o to żeby dzieciaki się nie przewracały na nierównościach i będzie super, oczywiście jak się doczekamy trawy:) Trawa Sahara - mieszanka traw specjalnie na nasz mało żyzny teren leśny/piaszczysty. NO to czekamy...

blog budowlany - mojabudowa.plNawiewniki w oknach- zakladać?? Kto ma??

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »


Okna w prawdzie mamy założone, ale wciąż myślimy o nawiewnikach.... Mąż jest zdecydowanie za ich zalożeniem, mnie sie nie podobają ale boję sie wilgoci.... W obecnym mieszkaniu ich nie mamy i mieliśmy problem z wilgocią na ścianach, nie chciałabym zrobić tego błędu w nowym domu i stąd moje pytanie do Was - Czy ktoś obecnie montuje nawiewniki czy już sie tego nie robi?? Pan z salonu okiennego odradził, twierdząc że nie robią tego, bo szkoda "psuć" okno i obniżac U okna, skoro mamy dobry współczynnik przenikania ciepła. Ale w każdej chwili można je zamontować.... Wiec wciąż temat otwarty..... Nadmienię że koszt jednej sztuki higrosterowalnego nawiewnika to z montazem ok 400zł, a trzebaby conajmniej dwa. Proszę o pomoc:) i pozdrawam Świątecznie:)


Komentarze (7)
Tytuł: Nawiewniki
autor:rozek  dodano: 2017-04-16 | 14:12:53
Również się zastanawiałem przy zakupie okien. Znajomy sprzedawca polecał w sypialni, którą mam małą. Wziąłem i do sypialni i do pokoju dziecka, ciśnieniowy, ręcznie sterowany, koszt ok. 100 za jeden. Zdania są podzielone, myślę, że przydadzą się zimą, gdy mikrowentylacja wyziębi za bardzo.
autor:sloneczne-baby  dodano: 2017-04-16 | 16:58:31
Jeśli macie wentylację grawitacyjną to na pewno trzeba pomyśleć o dostarczaniu powietrza z zewnątrz bo pojawi się wilgoć a potem grzyb :/ Przerabialiśmy to u teściów gdy po wymianie okien na nowe i ociepleniu domu, zaczęły się problemy.

Rozwiązań jest kilka. Nawiewniki okienne o których piszesz najczęściej się poleca. Ale są też takie oddzielne które montuje się w ścianie.

Chyba że macie okno z opcją rozszczelnienia. Najlepiej takie które ma możliwość rozszczelnienia ale nadal jest zablokowane i otworzyć nie można. Wtedy takie okno może być cały czas rozszczelnione. Robi się kilkumilimetrowa szczelina na całym obwodzie skrzydła i powietrze sobie swobodnie wnika, ale nie ma strachu ze burza czy ktoś niepowołany dostanie się do środka.

W każdym razie w jakiś sposób trzeba to powietrze dostarczać bo może być problem po dłuższym użytkowaniu.
Odpowiedź do sloneczne-baby
autor:groszekwiekszy  dodano: 2017-04-16 | 19:52:53
Mamy oczywiście grawitacyjną wentylację a okna z mikrowentylacją, nie wiem czy to wystarczy, chociaż szef salonu okiennego twierdzi że tak.... mąż mój jest innego zdania.
Odpowiedź do groszekwiekszy
autor:sloneczne-baby  dodano: 2017-04-17 | 22:18:36
Wystarczy, jeśli w każdym, oknie jedno skrzydło będzie miało mikro wentylacje i będzie przez cały czas w tym trybie (pomijając mrozy np. czy spore wiatry). Poza tym co jakiś czas trochę wietrzenia i musi być ok.

Bardziej trzeba uważać na pomieszczenia mokre. W kuchni przyda się wyciąg, a w łazience wentylatorek który wymusi obieg powietrza. Nawiewniki tutaj nie pomogą zbyt wiele bo i tak wiele osób je daje na minimum bo za bardzo wieje...
autor:nygus400  dodano: 2017-04-16 | 22:47:43
Mamy w każdej sypialni, kotłowni i kuchni. W bardzo duże mrozy przymykalem a tak to hulaja ;-) Super sprawa.
autor:epakow  dodano: 2017-04-17 | 14:06:46
Nam w salonie z oknami też odradzili. Powiedzieli, że nie ma sensu pakować kasę w ciepłe okna, żeby później podziurawić je nawiewnikami. I w sumie trochę racji w tym jest. Przecież okna można rozszczelnić i będzie ten sam efekt, a przynajmniej nie będzie dziur na stałe. My też będziemy mieć wentylację grawitacyjną i boimy się wilgoci, ale skłaniamy się ku nawiewnikom ściennym, zwłaszcza że są takie, które ogrzewają wpuszczane powietrze.
autor:feriza  dodano: 2017-04-18 | 18:20:03
nie mamy nigdzie nawiewników, nie rozszczelnialismy wcale okien i grzyba nie ma. w bloku miałam i dosc odczuwalnie wiało z nich.

Tynki na starcie- obrzutka!

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tynki a właściwie ich początek, ma to trochę portwać, ale panowie twierdzą, że bez gładzi się obędzie- tak ma być prosto i gładko... zobaczymy....blog budowlany - mojabudowa.plPow. użytkowa: 128.8 m²
Pow. użytkowa: 124.9 m²
Pow. użytkowa: 140.3 m²
Pow. użytkowa: 132.6 m²