Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


groszekwiekszy

offlinegroszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
38090 odwiedzin | wpisów: 79, komentarzy: 386, obserwuje: 63
 

STUDNIA

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czy posiadacie studnie głębinowe takie do podlewania ogrodu? Planujemy taką wykonać, bo zwykle sucho u nas bardzo -teren lesny, piaszczysty... a podlewania trochę będzie.... Moje pytanie do posiadających studnie- ile płaciliscie za jej wykonanie i jak ona jest wykończona: tak standardowo jak studnia czy jakoś bardziej nowocześnie? sczerze mowiąć wolałabym, żeby nie była tak widoczna:/


Komentarze (7)
autor:natkarl  dodano: 2016-05-30 | 12:29:37
My mamy studnię właśnie do podlewania ogródka. Koszt naszej to około 1000zł. U nas są dosyć niskie wody gruntowe więc nie potrzebowaliśmy zbyt wielu kręgów.
Poprowadziliśmy rurę do garażu więc w przyszłości będzie tam niewielki hydrofor pompujący wodę.
W razie pytań służymy pomocą :)
Odpowiedź do natkarl
autor:groszekwiekszy  dodano: 2016-05-30 | 20:20:19
super, dziękuję, pod koniec tygodnia spotykamy się z "panem od studni" zobaczymy cóż on powie:)
autor:liteona  dodano: 2016-05-30 | 14:32:24
My zagłębialiśmy się w ten temat w związku z problemem kanalizacyjnym i... u nas wody są na głębokości 60m więc cała robota z pompą i hydroforem wyniosłaby max 5 tysi, aleee żeby legalnie wykorzystywać ją do celów gospodarczych potrzebne jest pozwolenie na jej budowę, a to koszt kolejnych 5 tys, bo trzeba bardzo dużo uzgodnień, projektów, geodety coś tam, coś tam.. dziękuję ;) nie odważylibyśmy się teraz na budowę na dziko.
Odpowiedź do liteona
autor:groszekwiekszy  dodano: 2016-05-30 | 21:13:16
na szczęście kanalizacja jest blisko- w drodze, więc pozostaje nam tylko kwestia podlewania. wody są dość płytko, więc nie będziemy tak głęboko kopać:)
Odpowiedź do groszekwiekszy
autor:liteona  dodano: 2016-05-30 | 21:43:03
Czyli nie będziecie robić studni głębinowej, nie mylcie pojęć ;) ta która jest na zdjęciu to dam rękę uciąć jest zwykłą kopaną ;) A czy wody są płytko ustalaliście z hydrogeologiem? U nas też niby zawsze stoi woda, a jak kopaliśmy pod słupki to kałuże się robiły, ale to nie nadaje się na studnie głębinowe, nie znam się ale coś o warstwach trzeciorzędu i kredy mi mówili, i dopiero na 60m są odpowiednie złoża wody. A studnia głębinowa to tylko rurka i pompka, nie trzeba jej zabudowywać chyba że się bardzo chce :)
Odpowiedź do liteona
autor:groszekwiekszy  dodano: 2016-05-31 | 09:13:28
nie znam sie na rzeczy póki co:) ale człowiek który robił badania geotechniczne stwierdził że wodę mamy na kilku metrach pod ziemią, i on też zajmuje się studniami- zobaczymy co nam zaproponuje. Nie potrzebujemy wody do domu jedynie do podlewania, może koszty nie będą takie duże jak Wam wyliczyli...
autor:dom-w-zielistkach-kosuty  dodano: 2016-06-01 | 19:59:58
Tez bardzo chętnie się dowiem cos na temat studni więc już was zaobserwuję :)

Pytanie do parterówek

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Mamy w planie poddasze nieużytkowe z wyłazem 70x120, strop ocieplony styropianem i wylewka. Pytanie: czy robiliście ocieplenie i wylewkę łącznie z wykonaniem innych wylewek na parterze, czyli po instalacjach itp, czy przed wykonaniem dachu, a tuż po ułożeniu więźby??- o takiej kolejności wspomniał nam szef ekipy mururącej, ale szczerze mówiąć pierwsze o tym słyszę... motywował to tym, że ciężko jest wnosić paczki ze styroprzez otwór włazu. Co Wy na to? Jak to u Was wyglądało? Bo już mam mętlik w głowie....


Komentarze (7)
autor:zet24  dodano: 2016-05-10 | 06:20:39
Dokładnie tak robiliśmy - szkielet z więźby, ocieplenie i wylewka stropu, reszta dachu i ocieplenie wełną+płyty OSB (wniesione przed dachem). Potem nie ma szans przecisnąć, my mamy wyłaz 60x120.
Jak planujecie ocieplić poddasze?
Odpowiedź do zet24
autor:groszekwiekszy  dodano: 2016-05-10 | 08:33:04
u nas będzie identycznie, rozmawialiśmy już z panem od wylewek. Nie mamy w projekcie ocieplenia wełną, nasz strop ma być mocno ocieplony: 30 cm styro i już bez wełny.
Odpowiedź do zet24
autor:groszekwiekszy  dodano: 2016-05-10 | 08:43:55
jaką grubość styropianu kładliście na strop? bo we wpisie widzę info tylko o wełnie -20 cm. Poza tym widzę pewne podobieństwa w naszych domkach- też Braas grafit tylko u nas Romańska ma być:) Pięknie u was, u nas do tego etapu to spokojnie ponad rok...
autor:grenada-dompasja  dodano: 2016-05-10 | 07:30:56
Skoro poddasze ma być nieużytkowe to dlaczego robicie wylewany strop? My mamy lekki, drewniany strop i więźbę dachową. U nas ta opcja była poprostu tańsza.
Odpowiedź do grenada-dompasja
autor:groszekwiekszy  dodano: 2016-05-10 | 08:30:33
strop miał być sztywny - według projektanta monolityczny najlepszy, nie chcieliśmy też drewnianego- mamy jakieś obawy przed drewnem i nie chcemy słyszeć jak drewno "pracuje"- np.skrzypi.
autor:beciacz  dodano: 2016-05-10 | 09:29:53
My też mamy poddasze nieużytkowe i wykonawca powiedział nam, że najlepiej położyć wełnę na strop a nie w dach (zatrzymanie ciepła z dołu) i tylko na pewnej części gdzie będziemy chcieli składować graty będzie styropian i wylewka.
autor:busdriver80  dodano: 2016-05-10 | 10:29:13
Na strop poszlo 20cm styropianu po postawieniu sKieletu i od razu beton z pompy tak na cienko kolo 5-6cm zeby przykryc. Potem reszta dach byla ukladana.

elwacja

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

tak ma wyglądać nasz groszek po zmianach.... raczej klasycznie i bez fajerwerków, ma być wygodnie i tyle:)blog budowlany - mojabudowa.pl


czekanie...

autor: groszekwiekszy blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Póki co od 2 tygodni wniosek o PNB złożony i czekamy. Czekamy na skrzynkę z prądem- ma być w połowie maja. Czekamy też na ogrodzenie boku działki, ale siłą rzeczy raczej po uruchomieniu prądu, bo pan od płotu potrzebuje prąd do pracy... O gazie nie wspomnę, póki co wysyłamy do gazowni wniosek o przyspuieszenie wykoania przyłącza, ale czy ktokolwiek raczy uwzględnić to w ich(-gazowni) planach to już inna bajka. Jedyne postępy na działce to wykarczowane zarośla i wywieziony wóz krzaczorów i trawska, więc mamy łysiutką działeczkę i juz jest pięknie:) 


 
Pow. użytkowa: 129.8 m²
Pow. użytkowa: 132.8 m²
Pow. użytkowa: 171.9 m²
Pow. użytkowa: 99.2 m²